Zamawianie przez telefon

możesz zamówić produkt dzwoniąc pod numer 504 928 205 w godzinach 8.00-17.00, lub kontaktować się przez formularz

 

  fb tw   pin

 

Blog chmura tagów
Blog kategorie
Farba do łazienki - porady i wskazówki 7
Farba do łazienki - porady i wskazówki

Wybór odpowiedniej farby do łazienki może nie być łatwym zadaniem, zwłaszcza jeśli panuje w niej wilgotne środowisko. Jakość emulsji zaaplikowanej na powierzchnie ścian i sufitów będzie miała niebagatelny wpływ, nie tylko na efekt wizualny, ale przede wszystkim eksploatacyjny. Dzięki zawartości środków antygrzybicznych i pleśniobójczych farby łazienkowe to idealny produkt do pomieszczeń narażonych na wilgoć typu pomieszczenia basenowe piwniczne i sauny.

czytaj całość »
Proces rozwoju pleśni na warstwach malarskich 5
Grzyby kolonizujące nasze domy

Grzyby pleśniowe inaczej nazywane grzybami strzępkowymi bardzo chętnie kolonizują nasze mieszkania i domy. Najbardziej pospolitym rodzajem zagrzybienia jest porażenie warstw malarskich (sufitów i ścian). Dzieje się tak z wielu przyczyn i jest to proces skomplikowany biologicznie. Aby na farbie rozwinął się grzyb, musi dojść do splotu bardzo niekorzystnych czynników czyli w rzeczywistości wad konstrukcyjnych i wad eksploatacyjnych budynku. Niestety, same farby bywają też świetną pożywką dla grzybów pleśniowych przez swój skład są łatwym celem dla tych drobnoustrojów.

czytaj całość »
Odgrzybianie ścian, porady krok po kroku 9
Odgrzybianie ścian porady

Odgrzybianie mieszkania jest procesem wieloetapowym i zaczyna się od znalezienia przyczyny zagrzybienia, po eradykację i renowację powierzchni. Bardzo ważne jest też określenie, czym został zainfekowany nasz dom, czy jest to grzyb domowy właściwy czy grzyby pleśniowe. Zgodnie ze sztuką budowlaną powinniśmy zacząć od usunięcia wad konstrukcyjnych budynku lub wyeliminowania złej eksploatacji domu. Samo odgrzybianie warto wykonać jak najmniej szkodliwymi preparatami, by nie ulec zatruciu np. chlorem, bardzo często oferowanym w handlu. 

czytaj całość »
Czym są grzyby pleśniowe i dlaczego są tak niebezpieczne 3
Czym są grzyby pleśniowe i dlaczego są tak niebezpieczne

Nasze domy kolonizuje zazwyczaj około 100 gatunków grzybów pleśniowych. Najczęściej rozwijają się przez wady konstrukcyjne w budynkach i są to przeważnie: przemarzanie ścian i fundamentów, zła wentylacja pomieszczeń, braki, lub nieprawidłowo wykonane hydroizolacje fundamentów i pokrycia dachowego oraz awarie hydrauliczne. Gdy już się pojawią, nie wolno czekać, trzeba jak najszybciej się ich pozbyć, gdyż stwarzają realne zagrożenie dla naszego zdrowia.

czytaj całość »
Czym jest nanosrebro? 4
Czym jest nanosrebro?

Według badań naukowych nanosrebro niszczy ponad 500 chorobotwórczych szczepów bakterii, wirusów, grzybów i pleśni.  Cząsteczki nanosrebra są widoczne w mikroskopie elektronowym, a ich optymalna wielkość wynosi 15-30 nm. Związki srebra są toksyczne dla mikrobów jednak obojętne dla organizmów ludzkich. Większość drobnoustrojów łatwo uodparnia się na działanie biocydów, dlatego właśnie warto stosować nano srebro koloidalne. Ponadto jest to dodatek niezwykle ekologiczny bezpieczny i nieuciążliwy dla środowiska naturalnego.

czytaj całość »
Nowości
spranda BOX
spranda BOX
119,99 zł
szt.
spranda grunt
spranda grunt
34,99 zł
szt.
spranda farba antygrzybiczna
spranda farba antygrzybiczna
59,99 zł
szt.
preparat ASG
preparat ASG
35,99 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl