Zamawianie przez telefon

możesz zamówić produkt dzwoniąc pod numer 504 928 205 w godzinach 8.00-17.00, lub kontaktować się przez formularz 

Blog chmura tagów
Blog kategorie
Odgrzybianie ścian porady krok po kroku 1
Odgrzybianie ścian porady krok po kroku

Grzyby pleśniowe kolonizujące nasze domy trują nas w dwójnasób, po pierwsze wytwarzają miliony alergizujących zarodników, po drugie produkują rakotwórcze mykotoksyny (wtórne metabolity ich rozwoju). Dlatego trzeba się ich jak najszybciej pozbyć, zwłaszcza gdy wśród domowników są dzieci i osoby starsze, lub osoby z obniżoną odpornością.

Rozpoznanie zagrzybienia to rodzaj inspekcji domu pod kątem grzyba i wad konstrukcyjnych w budynku. Jest to pierwszy krok, który pozwala nam oszacować rozmiar korozji, jej przyczyny i wybrać metodę naprawczą oraz ilość środków grzybobójczych potrzebnych do wytępienia intruza. 

Następną rzeczą jest zabezpieczenie mienia na czas odgrzybiania, tak by preparaty pleśniobójcze nie wniknęły do żywności oraz ubrań i mebli tapicerowanych. Trzeba zwrócić szczególną ostrożność na gdy używamy środka chlorowego, zawarty w produkcie chlor odbarwia tkaniny i powierzchnie. Ponadto musimy tak rozplanować odgrzybianie, by starczyło czasu na wietrzenie.

Kolejnym krokiem jest już samo odgrzybianie. Tu na początku spryskujemy całą ścianę z naddatkiem, a nie tylko tam gdzie jest sczernienie. Następny krok to ocena perforacji tynku przez grzyba. Jeśli było zalanie, a mamy tynki gipsowe, polecam je usunąć mechanicznie. Jeśli grzyb jest tylko na warstwie malarskiej - wystarczy sam oprysk  - najlepiej dwukrotny.

Ostatnią rzeczą jest renowacja ścian. Przed malowaniem uzupełniamy ubytki szpachlą, następnie gruntujemy podłożę gruntem budowlanym i malujemy.

By zagrzybienie nie powróciło dobrze wyeliminować przyczyny oraz pomalować farbą z nanosrebrem.

Pliki (1)

Komentarze do wpisu (1)

6 lipca 2019

Bardzo pomocny artykuł

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl